| MsGossier a întrebat:

Salut la toti

as dori sa slabesc, frecventez sala de aproximativ o luna si nici un rezultat, dar problema cred ca e maninc prea mult, pursisimplu nu ma pot abtine,
dar as vrea sa ma sfatuiti cu un regim alimentar care a dat rezultate la cineva si cam la ce aparat si cite minute trebuie sa stau

mersi mult pulici la toti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

Buna! Daca faci sport si mananci mult si nesanatos e degeaba, nu vei slabi.Cum nu te poti abtine? Pai daca tu chiar vrei cu adevarat sa slabesti atunci incearca sa te abti;). Cand ti-e pofta de ceva sau iti e foame, mananca un mar sau un alt fruct, bea apa multa si fa-ti tu singura un regim alimentar;) Uite si un site care pe mine m-a ajutat: www.forum.slabute.ro. Iti faci cont si vei gasi acolo tot ce vrei sa stii pe tema asta.Succes la slabit!:*

| RUMBURAK a răspuns:

Am sa trec peste faptul ca ne dai "pulici" la toti si am sa-ti spun ca daca nu reusesti sa te abti nu te mai duce si la sala.pentru ca datorita efortului corpul tau vrea sa consume si mai mult. dar fa 8 mese mici inpartite de-a lungul zilei.mananca dar nu te ridica satula de la masa.ridicate inainte sa fi satula.mananca fructe, legume si peste. evita painea, pastele, bauturile carbogazoase si fast-food.si ai si tu un pic de vointa ce dumnezeu.mancam sa traim sau traim sa mancam!?"pulici"