| Adriana_7418 a întrebat:

Salut la toti, de azi dimineata mi-au aparut dureri sub coasta in partea stinga probabil e splina! Dar nu inteleg de ce? Si de acum vreo 5 zile tusesc foarte rau! nu dorm noaptea de tusesc! beau si medicamente dar nu ma ajuta...Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare mai degraba o pleurezie sau o pneumonie (junghi intercostal plus tuse). Nu te ajuta medicamentele baute, trebuie sa te vada un medic la urgenta, sa faci o radiografie si sa primesti tratament injectabil.