| LoGyCa a întrebat:

Salut la varsta de 8 ani am cazut si mi-a rupt dintele din fata. Am fost la un control pe la 14 ani si la plombat si a spus ca la varsta de 18 ani sa ma duc sa imi pileasca cei 2 dinti din fata ca sa am un zambet frumos. Intrebarea este : Pilirea dintilor doare?
Si cand folosesc ace ca sa omoare nervul te amortesc? Va rog raspundeti dau funda celui care ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UnuoarecareLifeSteal a răspuns:

Salut, pai, ideea este ca in primul rand, iti vei alege materialul dintelui ( portelanul fiind cel mai indicat ). Procedura nu este asa de "dura". Iti va face o injectie cum spui si tu, in gingie, care iti va amortii toata gura, deci nu o sa simti nimic happy. Nu are de ce sa iti fie frica, succes happy

1 răspuns: