Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit cu ochii umflati (ambii) si cu nasul care ma cam mananca. Ideea e ca nu e prima oara cand mi se intampla, dar totusi nu cred ca e conjunctivita, voi ce credeti ca ar putea fi? O alergie?
Si aseara cand nu erau umflati, simteam mancarimi in interiorul ochilor, deci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-te la oftalmologie, in regim de urgenta!
Daca nu-ti pasa nici de vederea ta proprie si maidegraba barfesti pe net, atunci iti meriti soarta!

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa descriere pare alergie, la polen, plante, frunze, praf, orice poate fii.
Ia 1 pastila de Claritine pe zi si trece, (ori Zartec ori ce produse similare gasesti in farmacie, impotriva alergiilor).

| CuriousStuff a răspuns:

Du-te la medic si o sa vada el ce ai, mie imi pare o alergie. Nimic grav daca apare o data pe an pentru cateva zile, dar daca devine suparatoare exista tratamente de densibilizare la alergen, tratamente facute de alergolog. Dar prima data mergi la medic sa vazi daca nu cumva e altceav.

| CinVasileeee a răspuns:

Ai primit curent, ai lasat geamu in casa deschis sau in masina! funda?

| dragonmagd a răspuns:

DU-TE LA MEDIC! Poate fi alergie, poate fi o simpla raceala, poate, poate, poate... dar nu sigur.