| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mă durea stomacul după ce am mâncat niște pizza și am băut apă caldă cu 2 lingurițe de sare (fină, iodată) ca să îmi provoc vomitare, dar nu a funcționat (40min mai târziu) și nici nu îmi pot provoca singur, ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu doua degete pe gat vei putea vomita.

| Violleta2022 a răspuns:

Introdu degetele pe gat si vomiti cu siguranta!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu a funcționat, am încercat și cu periuța, cred, că nu prea am acel reflex...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce crezi ca daca vomiti nu te mai doar burta? ia niste pastile de digestie, de durere de burta samd