| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Tin post.
Dar am baut apa si am mancat ou deoarece ma durea putin stomacul.
Nu trebuia sa mananc sau sa beau apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai mancat ou e clar ca nu tii post.

| RareşTPUro a răspuns:

Oul nu e de post. Va-ti stricat postul. Acum puteti manca normal deoarece oul acela v-a fost pagubas in postul in care ati incercat sa-l tineti!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca tii post si ai mancat ou, te-ai dezdulcit.
Daca tineai post negru, indiferent ce ai mancat, ai intrerupt postul.

| R0R0 a răspuns:

Nu trebuia sa mananci ou.

| Ineys a răspuns:

Doar daca e post negru

| Farcas_Alina_1979 explică (pentru Ineys):

Nu tin post negru, deoarece nu as putea...OMG!

| AnoNymOuSS11 a răspuns (pentru Farcas_Alina_1979):

Nu trebuia ou

| Ineys a răspuns:

Desi se spune ca daca nu ai stiut, Dumnezeu ie bon si te iarta, manca-i-as.; c.

| Dragutzaonlineana a răspuns:

Ai intrerupt postul.Dar azi este postul negru deci...nu prea trebuia. Sper ca te-am ajutat!

| Fcp_Laura_1998 a răspuns:

Nu ai voie sa bei sau sa mananci daca ti post negru. Daca ti post in Saptamana Mare nu ai voie ou, carne. Lactate si ce este facut din carne. Apa normal ca ai voie, toata lumea are voie!

| Andaveselie a răspuns:

Azi este post negru...

| danielaoprea a răspuns:

Nu trebuia sa mancati ou.