| Tiberiu_Tibi_1997 a întrebat:

Ma numesc Tiberiu, acum 2 saptamani am scapat de varicela si mi-au ramas niste puncte negre pe fata,nu sunt gauri, oare imi raman asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Cu timpul vor trece toate semnele varicelei asa ca nu trebuie sa ti faci prea multe griji happy

5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Din pacate, da.
Cine te-a pus sa rupi bubele? Voiai sa fii frumos? Ti-ai facut-o cu mina ta.

| Tiberiu_Tibi_1997 explică (pentru Peridava):

Pai eu nu le am rupt, dupa 1 sapt s a facut coaja si a 2-a saptamana a cazut coaja si a ramas asa.

| AquaBlue97 a răspuns:

Du-te la un oftalmolog si vei scapa de ele... Numai suntem acum 100 de ani sa nu fie remediu, e acum o sa te coste ceva dar si eu voi investi 4000 $ intr-un tatuaj... deci baba sufera la frumutete

| Tiberiu_Tibi_1997 explică (pentru AquaBlue97):

Pe google scrie ca daca le-am spart mi se vindeca abia in 6-12 luni.

| AquaBlue97 a răspuns (pentru Tiberiu_Tibi_1997):

Atunci crezi ce zice pe google, sa nu te duci la Doctor e mai ok stai linistit... numai sa nu regreti mai tarziu ( ii stii pe cei cu fata mancata de pojar?) se poate intampla si de la varicela... dar tu poti sta linistit