| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta as vrea sa slabesc la picioare mai ales la pulpe sunt destul de scunda 1, 47 si am 39-40 de kg dar picioarele mele sunt destul de grase mai ales pulpele si nu arata bine deloc, alerg la bicicleta cam o ora jumate pe zi am renuntat cu dulciurile dar nu de tot sad deci trebuie sa renunt de tot dari in schimb am renuntat la prajeli si am rarito si cu painea dar am paine integrala care are 57 de calorii pe felie deci destul de putin fata de painea alba care are 140 de calorii alceva ce as putea sa fac dar in afara de-a ma duce la sala daca stiti cateva exercitii ar fi de folos :] mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luci_2302 a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la mancare, trebuie sa faci exercitii!

vezi cateva exercitii pe site-ul urmator.
http://www.csid.ro/dieta/exercitii-pentru-picioare-de-invidiat-2779728/

7 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Daca vrei sa slabesti mai mult intr-o anumita zona a corpului atunci trebuie sa faci sport, exercitii fizice speciale pentru acea parte.Altfel nu ai cum. Daca tii dieta o sa slabesti uniform nu doar intr-o anumita zona.

| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
Deci ai facut foarte bine ca ai renuntat la prajeli, dulciuri si painea alba
e un inceput bunhappy
pentru picioare
sa-ti zic cum sa faci.
te pui pe saltea, sau pe pat. unde vrei
te pui cu corpul intr-o parte
si incepi sa-ti ridici piciorul sus-jos
si tot asa
numai ca doare putinhee hee
si o sa faci febra musculara
pana te obisnuiesti
deci iti ridici piciorul tot asa.de vreo 10-20 de ori.cat rezisti
si dupa aia la fel cu celalat picior
sper sa-ti functioneze! happy

| mymy a răspuns:

Date cu bicicleta mult
cu rolele
fa sporturi in apa
plimbate
winking

| Black_Cherry a răspuns:

Iti recomand inotulwinking dezvolta frumos, slabeste si te mai inalta. Intr-o ora in piscina pierzi cel putin 300 de calorii.

| Codruta a răspuns:

Buna! Exercitii pentru a slabi la pulpe : fandarile sunt cele mai recomandate pentru inceput, da stiu e greu, dar trebuie vointa si trebuie sa iti faci un mic program... iei frumos o foaie de hartie faci un orar de luni-vineri si iti propui pe zi cate fandari sa faci, apoi vei bifa in fiecare zi pe acel orar ziua in care faci fandari, astfel cand iti este lene si nu faci intr-o zi sa vezi ca in acea zi nu ai facut sa simti un gol in acea saptamana. Cand vei incepe sa faci o saptmana intreaga te vei simti mandra si te vei incuraja pentru mai mult... un a2lea exercitiu si cel mai simplu care ti-l pot recomanda este simpla miscare de jos in sus a piciorului in timp ce cu celalalt stai nemiscat. Slabirea este o ardere, definire, deci trebuie sa faci multa miscare si pe cat posibil repede. Alimentatie fara grasimi, nu din prima ci variabil eviti grasimile pe cat posibil.
Sau mai poti face asta -> tinand cu mainile rezemate de spatarul unui scaun, coboara in ghemuit pozitia ghemuit si apoi revino in pozitia initiala. Acest exercitiu se adreseaza musculaturii picioarelor si e nevoie sa faci trei serii a cate 20 de repetari. Exercitiul trebuie repetat in fiecare zi. Succes!

| Krissa_2143 a răspuns:

Incearca mai multe exercitii pentru picioare si fa-ti masajehappy oricum nu esti grasa pentru 1, 47 happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alexandra, pune intrebarea ta aici http://forum.slabute.ro/,pe mine m-au ajutat fetele in problema mea :)