| Rokko a întrebat:

Salut, mi-am luat o solutie Zynerit pentru a scapa de acnee si vreau sa stiu in cat timp isi face efectul. Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElHuron a răspuns:

Banuiesc ca-ti dai seama ca nu va fi "pac-pac" si gata isi face efectul. Parca trebuie sa-ti dai zilnic o anumita perioada de timp. Vezi prospectul si cat scrie acolo ca trebuie sa dai, in timpul acela isi va face efectul.

8 răspunsuri:
| Miuriel a răspuns:

La mine dupa 3 zile se vedea o mica schimbare, da marea schimbare s-a vazut dupa 2 saptamani. Aveam multe cosuri si puncte de grasime si vreau sa spun ca au dispurut aproape de tot.Sa o folosesti in fiecare seara(cand fata e curata).
Am vazut ca esti baiat si e posibil sa nu faca fata zyneritul la tine, daca nu merge sa folosesti Skinoren(e mai puternic si merge mai bine la baieti) si daca ai semne ramase poti folosi crema Contractubex.
Bafta in lupta cu acneea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare tip de ten in parte si de intensitatea problemei.La unele persoane poate dura doar 1 saptamana, pe cand la alte persoane poate dura chiar 2 luni pana la obtinerea rezultatelor dorite.In orice caz, primele rezultate se vad intr-un timp scurt, indiferent de tipul de ten(inca din prima saptamana de utilizare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal nu ti-l recomand. ce fel de acnee ai? puerila? acuta? mie mi se pare ca mai mult usuca tenul, plus ca e o solutie definitiva, trebuie sa il folosesti la nesfarsit. ai grija la alimentatie si cauta alt dermatolog care sa iti dea tratament si pe baza de medicamente

| ElenaGilb3rt a răspuns:

Buna!
Eu nu stiu de remediul acesta cu Zynerit dar stiu alta naturala cu ceai de musetel.Eu zic sa o incerci.
Asta e ''reteta'' : Prepara un ceai din doua maini de musetel si un litru de apa. Filtreaza si pune ceaiul intr-un lighean. Stai cu fata deasupra ligheanului si acopera-ti capul cu un prosop pentru ca aburii sa patrunda in piele. Mentine astfel pozitia timp de 15 minute, iar apoi aplica o lotiune si o crema impotriva cosurilor.
P.S. E pentru acneea inflamatorie!

| Th3GoDFaTh3r a răspuns:

Stiam ca in 3 saptamani

| NoName551 a răspuns:

Salut! Daca o folosesti cum trebuie isi face efectul cam intr-o luna...

| stannicu a răspuns:

Pe fata ta niciodata ȘD

| CosminTTFU a răspuns:

Eu am fost la dermatolog si am inceput cu skinoren si niste antibiotice au trecut aproape in totalitate dar au reaparut. Am lasat astea si am dat doar cu skinoren si ma spalam de 2 ori pe zi cu sapun cu sulf. Au trecut dar am ramas cu cateva semne pe fata pentru care iau Roacutane si se duc si semnele si trateaza si acneea.