| Catalin19991 a întrebat:

Salut, mi-am taiat ca un idiot o alunita cu lama. Era maricica, era destul de moale, maronie. Lama era noua, sterila, mi-am taiat-o am oprit sangerarea cu un bandaj, am spalat-o si i-am aplicat un plasture. Din cate am vazut alunita mea nu arata ca una cancerigena. M-ar ajuta super mult mi-ati spune care e riscul sa fac cancer de piele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa se regenereze dacă își schimbă forma sau culoarea, nte ustura, sângerează atunci e o problema ...trebuia să pui și puțin spirt.

| Raspundebine1 a răspuns:

Du-te la doctor...ca poti sa mori... -_-