| nicu44622 a întrebat:

Salut.
M-am tăiat destul de adanc (pană la carne) acum cateva minute cu cuțitul între degetul mare și cel arătător, am oprit sângerarea cu un bandaj, va fi nevoie sa merg la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă nu se vindeca ai diabet

| Mosotti a răspuns:

Nu va fi nevoie de medic, daca te bandajezi bine, va trece treptat. Daca nu se opreste sangerarea orice ar fi, atunci te duci la medic.

| nicu44622 explică (pentru Mosotti):

Ma referea prin medic adica daca ar trebui sa coase rana

| Mosotti a răspuns (pentru nicu44622):

Pai nu stim, de aia am zis, daca nu se vindeca si sangerarea nu se duce, atunci e de cusatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vindeca singur stai cu bandaj si gata

| nicu44622 explică (pentru anonim_4396):

Dacă am pus bandaj pe rană poate forma o crustă?