| RoBeRTin321 a întrebat:

Salut.Mi-au aparut pe frunte mai multe bubite mici, de culoarea pielii.Nu ma mananca sau doare, si daca le rup nu ies nimic.Nu este acnee ca nu sunt rosii,nici negre, doar de culoarea pielii.De la ce ar putea fi? De la transpiratie sau adolescenta? Mai am o colega in clasa care are la fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nimeni nu poate da exact raspunsuri precise, dar ar fi mai bine sa mergeti la un medic dermatolog sa va vada si sa va consulte! Sa vedeti ce are dansul de zis!

| Ardeleanu_Floryn_2000 a răspuns:

Daca spui ca ai "Bubite mici" pe frunte, este ca intri/Esi itr-un moment al adolescentei... Nimic grav, dar pentru a e calma putin, te duci la un doctor. Funda?