| TiberiuFasole a întrebat:

Salut, mi s-a rupt o parte a dintelui, nu chiar rupt, doar de cealalta parte a dintelui, nu s-a rupt complet, repet, doar s-a "dezlipit" de cealalta parte, si acuma va cadea, fiindca nu e fixata de loc e un fel de "partea de sus" a dintelui. E ceva normal? Sa merg la dentist? Sa o scot? Va rog, urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Nu se intelege foarte bine din ce spui tu care e de fapt problema, dar cel mai indicat este sa consulti un dentist. Poate nu este cazul de extractie si te chinui degeaba.

| TiberiuFasole explică (pentru Nede):

Extractia cat de importanta e? E ceva daca s-a rupt deja?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Du-te la stomatolog.

| TiberiuFasole explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

E destul de veche intrebarea, dar oricum multumesc.

| RoxyRosa a răspuns:

Ar trebui să mergi la dentist și să o scoți! Eu așa aș face! happy