| anonim_4396 a întrebat:

SALUT. Mie imi vine ciclul normal, dar am stari de voma, si nu suport toate mirosurile. Plus de aia m si burta foarte umflata ca si cum as fi in luna a 4 de sarcina. Imi puteti spune daca cineva a mai patit la fel. Mi-am facut si test de sarcina dar mi-a iesit negativ. Astept raspuns, va rog, de la cine ma poate lamuri. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai si eu am patit la fel.nu mi-a venit ciclul timp de 2 luni aveam stari de voma toate simptomele unei sarcini. dar spre surprinderea mea nu am fost insarcinata. dar cel mai bine ar fi sa mergi la medic. el te poate lamuri in legatura cu asta.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Consult medical si echografie. Poti avea multe chestii, unele foarte banale, altele foarte grave (hepatita, vreo tumora abdominala). Nu mai ezita, mergi chiar maine si fa-ti o programare la medic.

carla
| carla a răspuns:

Pe langa celelalte raspunsuri vreau sa adaug ca testul de sarcina sa fie negativ si totusi tu sa fii insarcinata. Oricum consulta un medic.

| NoName_9903 a răspuns:

In afara de vizita la ginecolog cred ca trebuie sa te vada si un internist, in prealabil sa faci si o echografie de abdomen superior si inferior. Multa sanatate!

| gabriellas a răspuns:

In unele cazuri femeile care acuza balonari au fibrom uterin. Fibromul apare de obicei la femeile mature. In orice caz cred ca cel mai bun raspuns ti-l poate da un medic ginecolog.

| cristinela a răspuns:

Simptomele sunt de femeie insarcinata, daca inca nu ai ajuns la un ginecolog, eu zic sa nu mai astepti, sau macar mai fa inca un test de sarcina si apoi du-te si la medic!

| miha2010 a răspuns:

DU-TE LA DOCTOR CA NU MAI TINE VRAJEALA POTI AVEA SI UN CHIST OVARIAN, NU MAI STA ASA CA E PACAT DE SANATATEA TA.NU ITI POATE SPUNE NIMENI CU CERTITUDINE CE AI DACA NU AJUNGI LA DOC.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu. mergi la un doctor.sigur nu ai facut sex?