| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, o problema cu ochii. M-am spalat intr-o seara pe cap si mi-a intrat samppn in ochi, apoi m-a usturat ochiul ftoata seara. Apoi a inceput sa ma doara in fiecare zi, adica nu ma doare in permanemta, ci ma durea coada ochiului si clipeam incontinu ca sa nu ma mai doara si de atunci tot clipesc incontinu si e foarte deranjant. Ce sa fac? Help plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MJo a răspuns:

Daca durerea persista, ar trebui sa fii consulat de un doctor. Cu siguranta iti va prescrie un tratament in functie de diagnosticul pe care il ai. Poate ca merge si cu leacuri babesti, dar uneori nu e cazul sa te joci cu sanatatea.

| TPUuser282828 a răspuns:

Incearca sa te speli si mai bine cu apa RECE pe ochi, cat de bine poti. Apoi mai poti astepta 3-7 zile sa vezi daca durerea persista. Daca nu se imbunatateste macar putin, atunci trebuie sa te duci la o consultatie. Nici macar nu e 100% ca e de la sampon, poate fi doar o coincidenta. Nu uita totusi, cu sanatatea nu te joci

| CosminIonut77 explică:

Treaba e ca pe mine ma doare doar ochiul stanga si vad cam in ceata cu el dar cu celalalt vad foarte bine