| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva un medicament sau niste suplimente foarte bune pentru pofta de mancare.Nu prea am pofta de mancare si sunt curios daca este un medicament care a functionat la voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mancatul de 2-3 mere bio, adevarate, inainte de masa cu o ora (din aceia care se fac maronii in jumat de ora dupa taiere si au si viermisori in ele).

| AvalohAlyn a răspuns:

Complex de vitamine ''B''(B Complex)
Ele dau pofta de mancare.E demonstrat asta.Dar e valabil si pentru multivitamine(de calitate)
Sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Pofta vine mancand. Suplimentele sunt chiar vitaminele din alimente. Iti reglează apetitul. Medicamente exista, însă se folosesc în depresie sau psihoză, dar nu neapărat. Neurolepticele dau o mare pofta de mâncare, doar ca te fac si somnolent, obosit cand le iei. Discuta cu un medic!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Un plus de activitate fizica si rezolvi cazul.