| piatraneamt97 a întrebat:

Sunt baiat si am firul de par de vreo 9 cm. Mi se ingraja foarte des parul asa ca il samponez odata la doua zile. Am observat ca de un timp in coace imi cade foarte des parul. Din seara asta am inceput sa folosesc Nivea for Men Strong Power. Ce imi sfaturi imi puteti da? Sa ma spal si zilnic fara sampon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tunde-l cat mai scurt posibil si foloseste lotiunea anticadere de la gerovital plant!

| AdelinaC a răspuns:

Iti cade si se ingrasa din cauza samponului pentru ca e plin de chimicale.
Renunta la sampon si foloseste sapun de sulf(se gaseste la plafar sau la farmacie). Spalate putin mai rar, adica nu zic acum sa stai o saptamana nespalat pe cap, dar nici chiar in fiecare zi.O data la 2-3 zile e ok si nici nu iti afecteaza parul.

| furios4you a răspuns:

9 cm? poate 9 mm. 9 cm e cat china. din 3 fire ai parul cat riglalaughing