| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu parul, folosesc sampon panten (pantru toate tipurile de par, eu am parul gras), ma spal odata la doua zile si am parul uscat, deshidratat si decolorat, inainte ma spalam zilnic.
Mentionez ca sunt baiat si am parul mare.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cu cat te speli mai des, cu atat va fi mai gras! Mai cititi!

| MissUnkown2 a răspuns:

In primul rand, ti-as recomanda sa iti schimbi samponul, pentru ca e posibil ca asta sa fie problema, iar in legatura cu frecventa spalarilor: nu te spala pe par decat cand ti se unge! Eu sunt fata cu parul scurt (cam ironic, nu?) si ma spal pe cap de maxim 3 ori pe saptamana, tot cu Pantenne (ironic din nou).

| Totenn a răspuns (pentru MissUnkown2):

Nu cred ca e de la sampon, as vrea sa stiu daca ajuta cu ceva spalarea cu ulei de masline

| MissUnkown2 a răspuns (pentru Totenn):

Nu cred ca are vreo legatura, dar poti incerca. Totusi, iti sugerez sa te speli mai rar si, daca problema persista, nu ar fi rau sa consulti un medic.

| Fătu_Raul-Iacob_1977 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te mai tunzi si in alt rand du-te la un madic specialist daca apar complicatii.

| MereuţăCarla a răspuns:

Eu am parul scurt si gras dar ma spal cu CLEAR( este si pentru baieti).
(Fata din poze e o prietena cu parul mai mare)