| Addaa1998 a întrebat:

Sunt fata si am 14 ani. Am 1.74 si 58 kg. Credeti ca ar trebui sa mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu cred că ești deja slabă, trebuie să ai 64 de kilograme ori tu vrei să devii anorexică?
Pa, pa.

| Holocaust a răspuns:

Nu.

| măcheamăăăî a răspuns:

Esti ok asa. Eu am 55 kg la 1.74. happy

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 63, 4 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 5-6 kg mai PUŢIN decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 14 ani eu zic ca da.

| mdaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza varsta, ci inaltimea! Si ce daca are 14 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
64 de kilograme e greutatea ideala care ar trebui sa o ai.
Nu ar strica sa incerci sa mai mananci putin.
Nu trebuie sa mai slabesti!
Te pup!

| Almássy a răspuns:

Sport draga... exercitii pentru tonifiere. aici nu e vorba de slabit big grin poate doar daca vrei sa fi ca alea de la victoria secretlaughingomg asa femei anorexice mai rar vezibig grin

| Addaa1998 explică:

Problema mea este ca eu sunt grasa in solduri, iar daca vine vorba de slabit, dau jos doar in partea de sus. Unde nu am probleme. Doar soldurile sunt problema. Nu mai stiu ce sa fac.

| Deliadelias a răspuns:

Hei, de slabit in cazul tau, NU! Nu te apuca acuma de diete si de tot felul de exercitii. Pai esti mai lata in bazin? Probabil de asta ti se pare ca esti mai grasa in solduri, fiindca sunt mai "arcuite ele" atata timp cat esti lata in bazin happy

| Search69 a răspuns:

Da dar doar 8 sau 10 kg

| junk1sta a răspuns:

La 1,74 ar trebui sa ai in jur de 64 de kile, deci esti foarte bine asa cum esti.

| wawe a răspuns:

Alta cersetoare de complimente.