| Wordofthat999999 a întrebat:

Sunt foarte invidioasa pe persoanele grase si care se ingrasa foarte repede m-am saturat ca la mine nu se adevereste asa de repede ca la multe persoane nu m-ai suport, vreau sa ma ingras si eu repede vreau sa am macar 60 de kg as fi cea mai fericita si am ib momentul actual 1.70 si 52 kg si nu vreau sa fiu slaba, vreau sa ma ingras macar la 60, m-am saturat de corpul nu ma simt bine asa, va rog mult ce pastile stiti ca ingrasa foarte tare va rog mult. Ofer funda+vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raul1122 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa intelegi ca tine si de sanatatea ta. Daca te ingrasi e mai rau...Ma rog. Uite cateva "minuni" care te-ar putea ajuta.
1. Mananca mancare nesanatoasa
2. Nu fa sport, nu iesi afara, stai doar in casa
3. Stai in pat, mananca in pat
4. Bea multe sucuri acidulate (Cola, Sprite)
5. Mananca multa ciocolata
6. Ia pastile (nu e foarte bine insa poti incerca sa mananci bei foarte mult: Laptisor de matca, Biomed pentru ingrasat si pastilele sunt Multivitamine si multiminerale DoppelHerz )

| Wordofthat999999 explică (pentru Raul1122):

Care e cel mai bun din lista de pastile de care mi-ai zis? Biomed sau multivitamine? Care ingrasa cel mai mult si repede? Iti dau funda si vot promit!

| Raul1122 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Biomed

| Wordofthat999999 explică (pentru Raul1122):

Ok o ultima intrebare si iti dau funda, ai incercat sau a incercat cineva si daca da ce rezultate a avut?

| Wordofthat999999 explică (pentru Raul1122):

Ok, dar daca le iau pe amandoua si multivitaminele si biomed e mai bine face ceva?

| Raul1122 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Nu, poti muri. Ia doar biomed.

20 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Surplus de calorii

| johnnny123 a răspuns:

Și ai impresia că acele 10kg pe care ți le dorești în plus se vor așeza cuminți în cele mai dezirabile locuri și te vor face mai atrăgătoare?

Încearcă tu să te îngrași forțat, și organismul te va penaliza cu multă promptitudine. Iar când te vei face de 90kg, o să plângi după corpul ăsta de care te-ai săturat.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa fii invidioasa pe persoanele grase sau care se ingrasa foarte repede. Balanta nu este corecta pentru niciuna dintre parti. Crezi ca oamenii grasi sunt fericiti? Dimpotriva. Ei si-ar dori sa fie in locul tau.

Nu are rost sa cauti metode sa te ingrasi rapid, pentru ca mancarea nesanatoasa si viata sedentara, da, ingrasa, insa iti vor cauza alte probleme de sanatate, care nu merita.

Apoi, daca te vei forta sa mananci mult mai mult, chiar si sanatos, iti va lua pe putin cateva luni sa te ingrasi. Iar cand vei ajunge la greutatea dorita vei avea un obicei creat de a manca mai mult decat ai nevoie. Corpul tau va fi obisnuit cu o cantitate de mancare mai mare, inclusiv stomacul tau, care iti va cere mancare mult mai des. Este foarte greu sa te lasi de obiceiuri. De ce crezi ca operatiile de micsorare ale stomacului sunt atat de eficiente? Pentru ca foarte putini oameni au taria sa refuze un stomac mare si infometat.

Fii fericita ca nu pui pe tine. Cand vei ajunge pe la 30, 40 de ani vei vedea ca vei incepe sa pui mult mai usor si vei fi fericita ca acum ai plecat de la atat de putin.

Daca in ciuda tuturor dezavantajelor astea tot vrei sa te ingrasi atunci trebuie sa iti calculezi caloriile pe zi. Este singura metoda prin care poti controla destul de usor cat sa te ingrasi sau cat sa slabesti. Daca ai 52 de kilograme inseamna ca mananci in jur de 1600 de calorii pe zi cu o viata relativ sedentara. Daca vrei sa ajungi la 60 de kilograme trebuie sa mananci in jur de 2000 de calorii pe zi. Incearca sa nu mananci calorii goale precum junk food, ci incearca sa adaugi proteine, precum carnea alba sau nuci.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Alooooooooo! fara pastile, maica stareta! cauta sa fii mai indiferenta la prostii din jurul tau; ca de aici iti este tot stressul.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ah, am uitat sa te intreb : cu tripleti ai incercat; daca dupa gemeni tot slaba ai ramas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, stai linistita! Unii oameni, oricat ar manca, nu se pot ingrasa efectiv. O fi de vina genele sau metabolismul sau... nu stiu. Eu personal am 1.74 m si 46 de kilograme. De mica am fost slabuta si am tinut nenumarate cure de ingrasare, dar fara rost. Puneam maxim 2-3 kg pe mine, si dupa aceea reveneam la loc. Si vreau sa iti zic ca trebuie sa te accepti asa cum esti. Sunt sigura ca nu esti anorexica ca nici eu nu sunt si am mai putine kilograme ca tine laughing. Iar daca unii rad de asta, ignora-i ca nu merita. Si-ar dori sa fie ca tine. Iar daca vreodata va fi ca sa te ingrasi, stai calma ca vei putea. Bucura-te de anii in care poti manca orice si oricat big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa ajung la 50kg si nu pot sa cobor sub 65 iar tu chiar vrei 60? Wtf eu macar am 1.84 inaltime si arat oribil cu 65, chiar te joci cu corpul tau. Ti-a zis bine cine ti-a zis ca arati bine la 52kg, pe un site chiar e recomandat sa ai 50 la inaltimea aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu fiu geloasa pe persoanele grase. Vrei sa fii ca ele? Crede-ma, nu vrei.Asa esti tu, asa e organismul tau.Eu sunt tot genul asta si am incercat sa ma ingras, dar n-am prea reusit Poti sa incercu cu vitamine

| Iunix a răspuns:

Îți dau 10 kg de la mine.

| missfatadelatara a răspuns:

Chipsuri, dulciuri, cola, fast food...

| Alexandruuu88 a răspuns:

Metabolismul e de vina.La unii e lent (gen eu, ma ingrasi repede de la orice, nu tare am ce face, slăbesc greu)iar la altii e rapid...Nu tare si ce face

| Wordofthat999999 explică:

Am uitat sa mentionez chiar daca imi spuneti sa ma duc la doctor, am fost si am rugat-o sa-mi ofere un tratament si nu a vrut a refuzat ca cica arat bine asa si am plecat cu nervi de-acolo, eu vreau macar voi sa ma ajutati, va rog frumos.

| Blastphemy a răspuns:

1.73, 55 km, 24 de ani. Don't give a ***! E mult mai bine așa decât gata de tăiere pentru masa de Crăciun.

| thegoatgirl a răspuns:

Invata sa te accepti asa cum esti tu. Gandeste-te ca unele persoane ar vrea sa fie ca tine.