| anonim_4396 a întrebat:

Bunasad o intrebare, ce as putea face pentru a ma ingrasa macar 5 kg pana incepe scoala? imi doresc foarte mult sa ma ingras, de cand ma stiu am fost slaba, 3 ani de zile ( din a 2 pana in a 5) aveam aceleasi kg si nu stiu ca intr-o vara m-am ingrasat 6 kg, cred ca e din cauza ca am crescut, si de atunci nu pot sa ma ingras.Nici pofta de mancare nu am sau sa zic ca mananc de dau pe spate, insa imi doresc enorm de mult sa ma pot ingrasa si eu crying ma simt foarte prost cand vad persoane care pot purta fuste mini, pantaloni scurt, blugi stramti etcsad si imi doresc si eu sigh macar la picioare de ar fi sa ma ingras si eu sa pot purta si eu fuste si pantaloni care sa imi stea bine pe minesad. Cred ca de cat sufar eu pentru a ma ingrasa cred ca voi ajunge la depresie deoarece nu mai suport sa fiu slaba sau sa nu stea si ceva bine pe mine crying m-am saturat crying. Momentan am 1.55 inaltime si 38-39 kg si imi doresc si eu sa ajung macar la 45 de kg sad. Stiti si voi ceva prin care sa ma pot ingrasa si sa scap de aceasta "depresie" sa zic asa? :-

Răspuns Câştigător
| Dj Zozo a răspuns:

Poti incerca proteice bogate in carbohidrati de la redis nutritie, nu mai mult de o portie pe zie, deoarece ajungi supraponderala, dar... daca nu functioneaza(depinde si de metabolismul tau) nu ajunge sa te imfometezi sau sa faci miscare in asa fel incat sa te apuce o foame nebuna.
Iti vei da metabolismul peste cap.happy
Succes!>big grin

1 răspuns:
| ciocolata_expirata a răspuns:

Nu manca daca nu iti este foame. Poti incerca sa te umfli de chipsuri si alte porcari, sa mananci in continuu, dar nu o sa-ti convina rezultatul.laughing
Depinde si de metabolism. Sa zicem ca reusesti sa te ingrasi de curg suncile pe tine la burta, iar picioarele sa fie tot subtiri. Asa ca ai grija ce-ti doresti.
Mai bine lasa lucrurile sa mearga de la sine. Ca sa iti dezvolti un corp frumos fa sport.
Si ai uitat sa precizezi ce varsta ai. Si eu am fost asa slaba pana la 14 ani si acum sunt numai bine. happy Poate esti in perioada de crestere si ti se maresc dimensiunile in lungime nu in latime.big grin