| iSeeGhossT a întrebat:

Salut TBU :*. Am o problema va rog ajutati-ma! Acum 2-3zile mi-a intrat un tepus micut in deget si nu mi-am dat seama si acum am piele peste el dar el CRED ca inca mai e in deget, doarece cand apas pe deget sau cand tastez simt ceva mai dureros.Ce sa fac? Am auzit ca daca il las, se scoate el singur, sau ceva de genul.Este adevarat? Va rog oricine stie si ma poate ajuta postati comentarii aici.Va ROGGG! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nu trebuie sa-l lasi acolo se poate infecta.Ia un ac steril si tine intre doua degete partea cu tepusul si incearca sa-l scoti. Daca reusesti tamponeaza dupa aceea cu spirt medicinal zona.Succes!

| iSeeGhossT explică (pentru Raniia):

Iti multumesc pentru timp acordat si pentru sfatul dat in comentariu. Inca odata multumesc, voi incerca sa-l scot!

| iSeeGhossT explică (pentru Raniia):

Multumesc pentru timp acordat si pentru sfatul spun in comentariu, astept inca cateva comentarii iar la sfarsit cel mai bun va primii FUNDA! Succes!

3 răspunsuri:
| alissalinna a răspuns:

Buna,e un corp strain normal sa il simti, ideal ar fi sa incerci sa-l scoti afara cu o penseta ceva, nu cred ca iese singur asa repede o sa se formeze puroi pana sa iasa