| Marceltst a întrebat:

Salut.
Tin un "regim" prin care nu mai mananc dimineata.
Eu nu ma simt infometat.
Slabesc cam 2kg pe saptamana.

Dupa un timp mi s-au inrosit ochi.
Eu dorm noaptea cam 8 ore si nu stiu care e problema.
Stie cineva sa imi zica?
Daca e din cauza "regimului" ce pot sa mananc dimineata ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Destul de mult 2 kg pe saptamana. Cat ai sa o tii asa? Vei deveni anorexic. La cate detalii dai mai multe nu pot spune.

| Rocsid a răspuns:

Ar fi indicat sa mananci regulat minim 3 mese pe zi care sa fie cu fructe si legume cat mai proaspete si cam cat palma ta o bucata de carne de pui sau peste pe zi. Fara paste sau paine.o felie pe zi e ok ba chiar indicat.
2 kg pe saptamana e destul de mult.
Eu personal nu recomand dietele de pe internet. dieta trebuie facuta in functie de stilul tau de viata si de un nutritionist.
Bea multa apa pentru hidratare si fa mult sport... daca slabesti doar din regim si nu faci sport pui dupa dublu pe tine...am patit-o si eu si cam toti care au tinut doar regim fara sport.
Posibil ca roseata din ochii sa apara de la alimentele pe care poate le consumi in exces...nu tot ce e pe internet e ok.trebuie sa vezi tot timpul mai multe pareri.
Dieta usoara!

| Marceltst explică (pentru Rocsid):

Nu tin dieta.
Eu mi-am facut" dieta"
Fac sport in fiecare zii.
Beau 2-3 litri apa pe zi.
Nu mananc prajala, paine sau dulce.
Eu nu mancam dimineata nici inainte pentru ca nu imi e foame.
Si asa m-am obisnuit sa mananc pranzul la 11:30 prima masa.