| Luca3472 a întrebat:

Acum 2 zile m-a durut in gat iar azi stranut si imi curge nasul (RAR dar rar mai tusesc o data) si daca imi pun mana pe frunte ma simt cald. Mama mea are probleme de sanatate si daca ia virusul acesta poate sa fie fatal... Credeti ca este virusul acesta sau e o simpla raceala?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alinailies a răspuns:

E posibil sa fie o simpla raceala.
Si eu m-am speriat de cate ori am stranutat si mi-a curs nasul.
Gandeste-te ca s-a racit foarte brusc afara si organismul nu a avut timp sa se adapteze, din acest motiv poti sa stranuti si sa-ti curga nasul.
Fa-ti testul daca vrei sa te linistesti si stai cu masca cand esti in aceeasi camera cu mama ta.
Macar cand stranuti, sa stranuti in masca. Sanatate multa!

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Ai miros?

| laSoledad a răspuns:

Si ce valoare are ce credem noi? Niciuna. Singura valoare consta in rezultatele acelui test de covid.