| FaraNume347 a întrebat:

am 16 ani 53kg si 1.70, am vazut ca greutatea ideala pentru mine ar fi 64kg, si ca sa ajung la greutatea dorita trebuie sa consum 2900 de calorii zilnic, imi puteti spune ce alimente ar trebui sa consum ca sa ajung la 2900 de calorii zilnice? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e bine sa pui grasime negativa si mușchi du-te la sala si baga culturism si multa carne, accelerarea metabolismului rapid poate duce la ingrasare si multe tulburari hormonale

| Innsbruck a răspuns:

Cipsuri 1009 - 500+ calorii
corn cu ciocolata/inghetata - 200 calorii
aproximativ le scriu
cartofi prajiti cu cascaval - poti ajunge si la 1000 daca depaseste 300 grame
fast-food
cumpara alimente de la magazine,si uita-te pe spate la calorii, vezi care are mai multe
de asemenea si carnea de miel, prajeli, snitele, dulciuri