| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

Salut TPU

Am 16 ani, iar acum 4-5 luni mi-a aparut o disfonie care s-a tot intensificat. am fost la Orl la o clinica privata mi-au spus ca am laringita am luat tratament o saptamana,, tot nu mi-a trecut. mi-au spus ca nu am nimic pe corzile vocale si ca e o tulburare hormonala sau nu stiu cum. mi-au spus sa ma duc la endocrinolog si in Bucuresti la niste cursuri de foniatrie parca. Dar nu vreau sa ma duc la endocrinolog, am fost la medicul meu de familie si mi-a spus ca imi va trece chiar daca nu ma duc.

Imii puteti da niste sfaturi va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Carmensita275 a răspuns:

SI EU am avut laringita trebuie doar sa iei trei linguri de miere dimineata, amiaza si seara sa nu vorbesti mult
eventual sa porti un fular ca gatau sa ti se incalzeasca
si in 2-3 saptamani iti va trece