| tiranianuuu a întrebat:

...am 16 ani si din pacate fumez sad. Stiu că nu e bine nici pentru mine nici pentru cei din jurl meu. M-am apucat de fumat dintr-o mare PROSTIE si vreau sa ma las. Am încercat totul a durat cel putin 3 saptămâni dupa s-a dus pe râpă. Problema este ca prietenii mei fumeza si daca ies cu ei in oras si îsi aprind o tigare am tendința sa îmi aprind si eu una...aşa ca daca puteți sa-mi dați un sfat sau o modalitate vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa ca de saptamana viitoare nu o sa mai fie voie sa fumeze oriunde vor ei, asa ca nu te vor mai tenta.

| rrcb a răspuns:

Am 12 ani iar părinți mei fumau dar sau lăsatcu bomboane sși gumămentolata!