| Timidul1 a întrebat:

Am 18 ani si ma confrunt cu o problema mai delicata in legatura cu penisul meu, am un penis c am de 15 cm in erectie dar nu asta este problema,penisul imi este foarte curbat in sus cand e in erectie, daca ma puteti ajuta fara glume si fara mișto mi-ar fi de folos un sfat, sa stiu ce ar trebui sa fac, daca este o ceva ce ar trebui sa ma ingrijoreze sau o sa treaca cu timpul? ps daca incerc sa il indrept din curbura ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Curbura peniana nu trece cu timpul. Este nevoie de injecții cu anumite substanțe pentru a se vindeca. Consulta un urolog!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e curbat ca litera "U", nu e nicio problemă; e ceva normal.
A! Și nu "trece", că n-are nici cum, nici de ce.

| Timidul1 explică (pentru mihai69):

Nu e ca litera U dar e pe-a proape, si cum am spus daca incerc sa il indrept simt un discomfort

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Este ceva normal, dca nu te afecteaza in viata sexuala, las-o asa

| andreib5210 a răspuns:

Salut, si al meu este destul de curbat dar spre stanga, din cate am auzit multi barbati au o curbura la pe is, fie stanga dreapta sau in sus sau jos, in jos mai rar. Stiu ca este ceva normal si natural si nu am auzit sa reprezinta o problema pentru relatiile/viata intima. Poti sa consulti un expert daca simti nevoia totusi.