| argint321 a întrebat:

am facut prostia de a fuma cateva luni si nu m-am mai tinut de sala ( flotari abdomene etc ) - vreau sa stiu daca e bine intai sa alerg o saptaman si dupa sa reiau exercitiile de forta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| apokalipse96 a răspuns:

Salut.
Nu are nici o legatura fumatul cu exercitiile de forta, problema e ca obosesti mai repede din cauza fumatuliu, in rest totul e la fel poti sa faci forta exact ca inainte de a te apuca de fumat.
Dar lasa-te de fumat, astulta sfatul meu.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Care exercitii de forta, niste flotari si abdomene amarate inseamna "sala" pentru tine?

apuca-te de sah

| catablondu a răspuns:

Salut, poti si asa sau poti sa reiei exercitiile in mod progresiv, putin cate putin. Numai bine!