| osulica123alexis a întrebat:

Salut TPU!
Am fost intepat de un arici, dar nu a fost o rana deschisa, vreau sa zic ca nu a curs sange unde m-a intepat, pot fi infectat cu rabie daca ariciul respectiv are rabie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanFlorea a răspuns:

Rabia se transmite prins saliva animalului infectat cu sangele tau, e cam imposibil sa te infectezi cu rabie ca doar nu te musca ariciul

1 răspuns:
| cfrtobias a răspuns:

Sigur era arici? nu ai fi calcat de arici sau sa fi stat jos si sa nu il fi observat?