| SooWhat a întrebat:

Deci...vreau sa-mi iau un arici de casa.Ce cusca recomandati si ariciul de casa inteapa?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Nu este adevarat ceea ce spuneti,dragi utilizatori,daca nu va pricepeti,nu va bagati! bine,primiti o amarata de funda si nu ajutati cu nimic persoana in cauza, ba din potriva.
E interzisa detinerea aricilor salbatici, daca vrei un arici, iti poti lua unul african, costa in jur de 300-400lei,o prietena are o femela,face numai la litiera, poate sa il mangaie, este dresat, sustine ca este un animal minunat! Il hraneste doar cu mancare de pisici, ocazional cu carne.In legatura custii,poti achizitiona una speciala pentru iepuri pitici,sa fie spatioasa, minim de un metru, inauntru se pune rumegus si alte accesorii pentru porcusori, dar sa nu fie multe, sa nu ii ocupi din loc.
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!

4 răspunsuri:
| RaVuL a răspuns:

Poi daca e arici ce crezi ca muscalaughing
Normal ca inteapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau un leu de casa.sau un tigru de casa. oare musca? am auzit de multe; de casa; sarpe de casa, femeie de casa pisica domnestica.caine domestic.dar arici de casa? nu am auzit bre.am auzit ca ariciul stie gasi iarba fiarelor cu care poate deschide orice usa.nu poate fi tinut captiv.

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Poi arici de casa sunt unul si acelasi cu cel salbatic numai ca il luam acasa.Ariciul nu o sa vina la tine sa te intepe dar o sa tinteasca acele si u te vei intepa daca vei pune mana pe el in acele momente.Petru ca sa se simta bine are nevoie de o cusca mare si calduroasa si sa fie singur.Trebuie sa ai mare grija ca ariciul este un fricos inascut si chair daca se obisnuieste cu omul tot o sa mai aiba momente de panica cand o sa se ghemuiasca si o sa sasaie si atunci este bine sa il lasi in pace sa se calmeze.Este o provocare sa ai un astfel de animal de companie, dar iti urez mult noroc si ar fi bine ca inainte sa iti achizitionezi unul sa te documetenzi mai mult, gen, ce mananca, mai stiu ca este sensibil la temperatura camerei, si ce boli pot sa apara, etc.