| YourFriend a întrebat:

Am multa treaba la calculator care nu o pot face pe toata in timpul zilei. Am inceput sa dorm cate 2-3 ore in fiecare noapte si nu e de ajuns timpul. Acum vine intrebarea: Cum sa fac macar sa nu mai fiu asa obosit? simt ca mi se inchid ochii a doua zi, si chiar in timpul noptii in mijlocul treburilor mele.
Si intrebarea o trimit in fuga, trebuie sa incep sa lucrez imediat. Astept raspunsuri, dar nu de gen "Nu mai sta atata treaz, du-te si culca-te!"... am pus o intrebare clara, nu am cerut pareri/critici despre timpul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Metalerele5 a răspuns:

Poti incerca sa faci pauze foarte scurte dar dese, asta o sa te ajute sa te relaxezi mai mult si sa dai si randament mai mare. Iar in pauze, oricat de scurte ar fi, fa ceva placut, care sa te deconecteze total de la lucru.

1 răspuns:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Este si normal sa fii obosit daca stai mult timp! Daca esti destul de mare, ai putea sa bei un energizant, ajuta! Sau daca nu fa mici pauze relaxeazate!
O zi buna!