| Mihai314 a întrebat:

Salut TPU. Am și eu nevoie de ajutor cu ceva.
Nu ma odihnesc când dorm. Dorm câte 7-8ore pe noapte și ma tot trezesc obosit și foarte greu... și în timpul zilei sunt obosit... nu știu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabrielGL a răspuns:

Mananca mai lejer seara pana in ora 19, poate ai ceva stres ganduri acasa la munca, lasa telefonul seara si relaxeazate citind nu tv, fa o plimbare inainte de somn cateva min chiar in jurul blocului, pot fi multe ...aerul din casa aeriseste seara ininte de somn etk etk

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce ora te culci noaptea?
Oboseala asta ar fi explicabila doar daca NU dormi orele de noapte si cei doi hormoni vitali creierului (serotononina si melatonina) nu se mai produc.

Dormitul trebuie sa fie la 9.30 -10 seara, cel mai tarziu!
Tu la ce ora te culci?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gimnastică, plimbare.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

N-ai mai folosit capul in ultimele zile (De cand ai problema asta) si asta e motivul.
Rezolvare:
Vezi ce nu mai faci din ce faceai cand dormeai bine(de la activitati mici la mari) si reiale, o sa dormi la fel

| MrAM a răspuns:

Fa-ti cateva analize la sange, poate suferi de anemie.

| marysioldea1122233 a răspuns:

Ia un sedatif pc. E f bun.