| xSkrillex a întrebat:

Am o intrebare urgenta! Mama a avut o capusa sau un gandac de ala de arin in piciorul drept,cand a simtit durerea l-a scos, dupa ce l-a scos un timp a durut-o si a doua zi avea puroi pe locul respectiv si carnea din jurul ranii era rosie si tare! Ce se poate intampla ce poate sa aiba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E posibil sa ii fi ramas clestii aia de la capusa infipti in piele, din cate stiu eu capusa nu trebuie smulsa ci trebuie asteptat pana se umfla si iese ea singura. du-o la un spital, e cel imi sigur, capusele pot transmite multe boli.

| alexblack00 a răspuns:

Pai la capua daca nu stiai cand dai sa o scoti afara se rupe si capu la capusa iti ramane in corp incearca sa o strangi ca pe un cos sa iese afara

| pisihabarnuare a răspuns:

Capusele fac gaura in carne si isi baga capul acolo. mama ta are acolo capul! du-te repede cu ea la urgente! acum!

| pinacolada4 a răspuns:

Urgent la doctor! Una dintre cele mai controversate boli, borelia (boala lyme), poate aprea in urma unei muscaturi de capusa.

| DenisLi a răspuns:

Veninul capusei se duce la creier si poate murii, daca nu o duceti la spital, bafta big grin