| Jezzo a întrebat:

Am o problema cu degetul mare de la piciorul stang, mi s-a infectat si am pus tot felul de leacuri babesti si am pus si kanamicina si betadina, ce as putea face sa imi treaca mai repede deoarece ma doare foarte tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

In mod normal cu betadina ar fi trebuit sa treaca (e un antibiotic extern destul de puternic); daca tie insa tot nu ti-a trecut, cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la medic sa te vada, pentru ca sa nu se agraveze mai tare.

| BiuL a răspuns:

Du-te la farmacista, arata-i degetul sau descriei problema si o sa iti recomande ea ceva daca nu ai chef sa mergi la medic
ps: poate ai o ciuperca si atunci iti trebuie cv antifungic, nu cred ca au efect antibioticele

| shinestar03 a răspuns:

Cumpara plasturi speciali de la farmacie.