| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu menstruatia...intr-o luna nu mi-a venit apoi a venit doar 3 zile urmatoarea luna nu mi-a venit deloc iar luna asta nu a venit inca, sunt virgina iar ciclul meu e neregulat dar nu a intarziat niciodata atat(tin o dieta hipocalorica de aprox 800 kcal am citit ca poate asta ar fi cauza) nu am fost la medic dar nu vreau sa iau medicamente deoarece voi pune la loc kilogramele cu greu pierdute? ce sa fac sunt speriata! Multumesc si Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JustLOvex a răspuns:

Pai daca inca esti virgina nu ar trebui sa te sperii.ciclul este neregulat mai ales la fetele mai "micute".
Totusi ar trebui sa mergi la medic si iti va spune el daca este Ok sau nu!
P.s.:S-ar putea sa iti dea niste medicamente; nu stiu sigur thinking

Ai grija de tine!big hug
XoXo, JustLOvex!

| AxyLexy a răspuns:

In primii ani de menstruatie iti poate veni neregulat, dar ai putea sa o rogi pe mama ta sa te duca la ginecolog ca sa fii sigura ca asta e ca sa nu te trezesti mai tarziu cu nu stiu ce boala.