| Cosminulabc a întrebat:

am o problema deci eu azi am fost afara si am fost transpirat(ma aflam in bloc) iar apoi am mers afara unde batea vantul (erau 21 de grade) iar cand am ajuns acasa, eram putin transpirat si am baut un pahar de pepsi rece pot pati ceva?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Poti raci.
In cazul in care prezinti cumva un simptom de raceala cum ar fi sa tusesti, sa stranuti, sa ti se infunde nasul, sa te simti foarte molesit, sa te doare in gat etc ia un nurofen pentru raceala si gripa sau orice altceva bun pentru raceala.

| Cosminulabc explică (pentru Anddreee):

Ms,pot face pneumonie?

| Anddreee a răspuns (pentru Cosminulabc):

Doar dintr-atat nu cred. Esti ok.