| adimancool a întrebat:

Salut tpu.Am o problema foarte rusinoasa ca sa zic asa..Ma tot doare burta,crampe cred sau ceva de genul, si cand merg la baie(treaba2laughing ) iese doar apa bine si putin scaun dar mai mereu apa treaba asta ma tine de vreo 2 zile.Ma puteti ajuta cu un sfat sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un regim alimentar strict constand din orez si morcovi fierti si o hidratere cu ceauri si apa plata te-ar putea ajuta. Daca nu cedeaza dupa 2 zile de regim, daca apare febra, varsaturi, atunci va trebui sa mergi la urgente( te va indrepta catre un spital de boli contagioase unde se trateaza enterocolitele).

| darrio2007 a răspuns:

Ai facut indigestie.Destul de severa.Bea ceai de izma(menta). Caldut si fara zahar.

| MskDesign a răspuns:

Du-te la medicul de familie, explica-i problema, si sigur iti va da medicamente.
Nu este o problema rusinoasa, se poate intampla oricui.

| giony54 a răspuns:

Infectie alimentara.Bea o lingurita de bicarbonat de sodiu dizolvat in apa si o cafea tare si trece.

| Unity_Garuda_1909 a răspuns:

Fa cum a spus utilizatorul de mai jos si mai mult decat atat ai grija ce mananci. Fara alimente laxative, lactate in exces - lapte, iaurt sau rosii - Mananca banane ca te "strang la burta" dar nu multe si tine putin regim, paine prajita, piept de pui fiert, branza de vaci si cum a spus generalul ceai de menta.