| RocKzZ a întrebat:

Am o problema in legatura cu o muscatura de capusa. Nu stiu acum cat timp am fost muscat dar ieri a gasit.o mama si a scos.o toata cu o penseta prin rotire. Vreau sa stiu care boli se pot lua de la capusa. Care sunt sansele sa fie boala lyme si cum imi dau seama pentru ca chiar nu as vrea sa imi fac analizele eu avand frica de ace. Astept un raspuns de la cineva care a trecut prin asa ceva sau care stie despre ce e vorba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Mai bine te-ai adresa medicului de familie, ori direct la urgenta!
Doar ei iti vor da un raspuns pe masura, eventual in urma unor testari!
O zi buna happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pt scos capusele se foloseste acetona si ies singure, extrasa mecanic iti rupe mult tesut.