| gigutu4353 a întrebat:

Salut tpu.am o problema sunt cel mai slab la bataie din clasa si toti ma bat.ce imi recomandati sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fa un sport de contact ( kickboxing, muay thai, box, etc. )

Si in paralel fa si sala + o alimentatie bogata in proteine ( pentru muschi si forta )

| gigutu4353 explică (pentru Cosmin86):

Karate merge?

| Cosmin86 a răspuns (pentru gigutu4353):

Evident

Dar neaparat in paralel sa faci si exercitii de forta/masa, recomand sala.

| MarinelTimidul a răspuns:

Da-mi id-ul tau de mess, te ajut eu

| Donfiesta a răspuns:

Eu zic ca, cu bataia nu rezolvi cam nimic si ca ar trebui sa incerci altfel sa opresti asta nu cu agresiune... Sa iei alte masuri...