| Moooniii a întrebat:

Salut tpu.Am si eu o intrebare.Ce trebuie sa fac ca sa ma ingras, sau ce trebuie sa mananc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi ce înălţime,ce greutate ai totuşi?
Nu spui înălțimea și greutatea!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză, fasole, mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

| Moooniii explică (pentru anonim_4396):

Am 13 ani.1, 6 m si 33 kg.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vârsta, greutatea și înălțimea?
Mergi la medicul de familie, vezi și părerea unui nutriționist.
Mergi pe o alimentație diversificată, practică un sport.
Pa, pa.

| Crouky a răspuns:

Incearca Herbalife

| ioneladiana a răspuns:

Heihappy
pai sa te ingrasi ar trebui sa mananci paine, si alimente cu ceva grasimi, sau ceva vitamine, cum ar fi "Peritol"
:* bafta!