| PuFiLiCi98 a întrebat:

Ce trebuie sa mananc ca sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Ca sa te ingrasi insa sa nu fii nici supraponderal trebuie sa mananci cate putin din toate adica supa carne cu paine si de la fast food (insa aceste nu sunt prea sanatoase si nu ti le-as recomanda) funda?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar ce greutate ai și ce înălțime?
Mergi pe o alimentație cât mai sănătoasă, practică un sport de masă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca orice e de la fast-food dar sa faci asta in special seara, eventual noaptea. tongue

| Weider a răspuns:

Multa slanina cu ceapa, multa ciorba de burta cu smantana, trebuie sa bei si multa bere! Berea'i pe locul 1.

| Chøço a răspuns:

Poti sa mananci mancare de la Fast Food. Multe dulciuri. Sa bei sucuri acidulate.

Răspuns utilizator avertizat
| hey97 a răspuns:

Ca sa te ingrasi poti manca orice vrei tu eu sunt in aceeasi situatie orice a-si manca nu ma ingras, dar daca ai problema la fel ca mine nici nu cred ca o sa te ingrasi prea curand, deoarecce asa sunt anumite persoane "construite"

| Unec a răspuns:

Cauta programe care sunt ofical sanatoase si utile, adica iti atingi scopul. Ceva aprobat prin simplul fapt ca lumea face/ consuma si au rezultate. Altfel risti sa iei kilograme si sa se depuna aiurea. Gen burtica grasuna sau coapse grasune. Sti? Si ai pus 5 kilograme in plus, dar de fapt dupa aia te straduiesti sa scapi de ele ca nu s-a pus uniform si nu s-a pus masa musculara si carne si de fapt s-a pus grasime. De asta nu te iei dupa retete de pe forum. Cauta chestii de genul herbalife, insanity(nu e numai pentru slabire insanity)...adica ceva ce e de fapt altceva; ca acelasi lucru se incearca pe forumuri si nu e nimeni atat deexperimntat pe acolo incat sa-ti creeze un program care sa indeplineasca cerintele : kg in plus, asezate uniform, frumos pe corp. (adica masa musculara, carne) atunci cand dieta e buna, rezultatele sunt si ele.

| Unec a răspuns (pentru Unec):

Imi cer scuze pentru "retete". Habar nu am de ce a aparut asa. Dai click si iti apar niste "vinete cu masline" scuze. Habar nu am. nu am pus intentionat.

| Unec a răspuns:

Deci nail biting mai nail biting de la fast food si chestii din astea, risti sa pui urat ...mai gandeste-te.

| KingOfShadow a răspuns:

Multe sandwishuri dupa 9 noaptea, bei sucuri acidulate, mananci multa paine

| xOanax a răspuns:

Eu nu cred ca Fast-Food'urile te pot ajuta;) Fa-ti o crema mascarpone ( o poti manca cu biscuiti, prajitura etc. ) Se face foarte simplu : La 5 linguri de smantana de casa [ are multa grasime] se adauga 20g de cacao si o linguritsa de zahar. Nu-ti recomand pre multa, dar in niciun caz nu o manca dupa 6 :o Sper ca te-am ajutat, poti sa intri si aici sa mai vezi unele chestii: http://prodieta.ro/......-si-rapid/

♫ Fundita?

| Mădălina279 a răspuns:

Slănină.laughing şi multă pâine.
Iute-măă dau' sfaturi, da' eu nu pot să pun în practică. laughing

| Burdetiu_Samuel_1997 a răspuns:

Mancare big grin

| Cristina12Denisa a răspuns:

Eu zic ca (presupun) ca poti manca chesti din astea fast food