| claudiu95_8443 a întrebat:

Am si eu o problema cu o ureche dreapta aud un vajait si cand imi pocneste trece dupa aia si iar la fel incepe mereu face asa trece iar incepe trece iar incepe ajutati-ma TPU nu vreau sa raman surd ca eu am fost la doctor si mi-a spus ca am otita medie si nu o am interna in ureche o am externa da nu stiu de ce aud vajaitul ala ca cand trece vajaitul ala si aud normal dupa aia cand trece vajaitul ala si iar incepe vajaitul iar se opreste trece auzul normal si tot asa va rog eu frumos puteti sa imi spuneti ca mi-e frica sa nu raman surd crying ca mi-a dat un tratament cu amoxicilina Picaturi Uniflox de pus in ureche si apa oxigenata da nu stiu ce efecte s-ar putea sa aiba ca la reacti adverse scrie la prospect la uniflox ca s-ar putea sa simt ceva arsuri la ureche sau sa am halucinatii sau sa imi usuce gura va rog eu daca ati mai avut probleme din astea intampinate dati-mi si mie un raspuns daca v-ati pus din astea in ureche picaturi uniflox si apa oxigenata adica amoxicilina am luato pastila acea da nu mi-am pus uniflox si apa oxigenata ca mi-e frica nu stiu ce se intampla dupa aia la apa oxigenata sau uniflox dau funda daca imi spuneti ce simt daca imi pun apa oxigenata sau uniflox va rog eu frumos din tot sufletelul meu puteti sa imi spuneti daca ati mai intampinat probleme din astea cu urechea dreapta sau stanga sa va vajaie si sa se opreasca si iar acea sa va vajaie sau sa va pocneasca ca mie cand aud vajaitul si cand pocneste trece auzul la normal da eu vreau sa imi pun picaturi uniflox si apa oxigenata da mi-e frica sa nu simt ceva la ureche va rog eu spuneti-mi ce simt daca pun picaturi uniflox si apa oxigenata ca medicamentele sunt date de doctorul orlist va rog dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aladin03 a răspuns:

Fa o programare la un alt doctor(stii cum sunt doctorii in Romania!?! ma refer la cei care au doar licenta (80%)"la practica sunt praf")vezi ce zice! du-te cat mai urgent posibil! sanatate multa