| ApexPredator a întrebat:

TPU azi vreau sa ma duc sa imi scot dopu de ceara o sa va spun si eu cum a fost sau doare dar vreau sa aflu parerea voastra daca ati facut vreodata asa ceva sa va scoateti dopu de ceara cu seringa si as dori sa stiu daca simti ceva da vreau cei care au facut asa ceva sa raspunda daca simt ceva sau nu ca va spun si eu cum a fost plsss va dau funda daca raspundeti va rog eu frumos ca mi-e frica sa ma duc la doctor da ce sa fac mai bine sa imi salvez auzul de cat sa raman surd dau funda pentru cel mai bun raspuns ca am si scoala si am facut din cauza asta 14 absente si eu nu vream sa fac absente din cauza dopului de ceara mentionez ca inainte aveam otita medie externa si am luat amoxicilina da cred ca s-a vindecat otita aia medie externa da acum mi-a aparut dopu asta de ceara mi se infunda si pocneste si cand se infunda dupa aia pocneste si se desfunda da vreau sa stiu daca simt ceva sau nu simt nimica eu am auzit ca simt ca si cum tiar intra apa in ureche asa am auzit pe TPU da vreau sa imi spuneti sincer si sa nu ma speriati cei care raspund sincer si cei care au facut asa ceva dau funda si va las si id-ul meu de mess Apex_Predator2013@yahoo.com si va zic pe email cum a fost Cu seringa aia si voi imi spuneti daca simt ceva cei care au facut da sa raspunda sincer cei care raspunde sincer ca au facut asa ceva si nu au simsit nimica va dau funda mentionez ca am avut prima data otita medie externa si dupa aia mi-a aparut dopu de ceara dupa otita medie externa pentru ca mi-a dat amoxicilina si acum mi-a aparut dopu de ceara da vreau sa stiu cum e la scoaterea dopului de ceara cu seringa acea ca mi-e frica sa ma duc da eu vreau sa ma duc da imi este frica sa nu ma faca mai rau surd cu seringa aia plsss ziceti-mi va dau funda cei care raspundeti plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Cred ca ti-am mai raspuns la aceasta intrebare acum cateva zile.
ti-am zis n-are de ce sa-ti fie frica.
seringa se umple cu apa calduta si fara ac te stropeste pur si simplu in ureche cu un jet de apa.
apa fiind cu presiune dopul iese din ureche.
nu doare, nu ustura, etc.
fii barbat!

2 răspunsuri:
| ApexPredator explică:

Zdrangoi da-mi si mie add plsss te rog eu frumos te rog eu foarte frumos Apex_Predator2013@yahoo.com se numeste id da-mi add te rog eu frumos ca sa imi zici pe mess cum este plsssss uite ati dau si funda da da-mi add te rog eu frumos sa imi zici mai multe Apex_Predator2013@yahoo.com

| Beiiibiiii a răspuns:

Pai eu am facut cand eram mai mica si doare rau de tot. sincer nu vreau sa e sperii, dar asta e adevarul happy