| Bendes a întrebat:

am si eu o problema cu pielea depe degete ba mi se decojeste mereu ba o am groasa si nu mai simt nimic cu ea ce trebuie sa fac ca sa scap de aceasta problema este chiar enervant...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un specialist dermatolog. Este singurul in masura sa-ti puna un diagnostic corect si sa-ti prescrie un tratament adecvat. Sanatate maxima!

| Minnie a răspuns:

Ai o carenta, adica lipsa mare de vitamina A si E. Asa patesc si eu periodic. Eu iau o cutie de vitamina A si una de vitamina E si iau cate 1 pe zi din fiecare si in timp trece si "tine" cam jumate de an si mai mult, adica nu vei mai avea probleme.

| Nevermindd a răspuns:

Încearcă Betaderm.

| Nokitochikushi a răspuns:

Vezi sa nu pui mana pe substante toxice cum e dero in cel mai rau caz ca iti crapa mainile de la el happy crema hidratanta de la dove e ff buna happy

| Llillium a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta pentru maini. Pielea o sa se regenereze si nu cred ca vei mai avea probleme.Si eu patesc la fel si folosesc crema hidratanta si imi trece.