| LuCyAn_4180 a întrebat:

am si eu o problema de fapt un prieten de al meu are o problema de ceva timp imi spune ca noaptea elimina sperma in somn odata la 4-5 zile si nu se masturbeaza sau ceva de genu si cica asta il jeneaza i-am spus sa vorbeasca cu parintii dar ii este rusine ca are 16 ani ce sa faca eu nu stiu ce sa il sfatuiesc sa se duca la doctor sau asa e normal mie mi s-a intamplat doar o data in somn dar atat nu odata la 4-5 zile in somn fara sa fac nimic ce credeti ca ar avea va rog fara raspunsuri la "caterinca" a mai zis ca e inca virgin... multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu va mai speriati asa mai.E doar pentru ca are vise erotice (omul viseaza mereu, dar dimineata nu isi aduce aminte. Niciodata un om nu viseaza). Asta mi s-a intamplat si mie, dar eu imi aduc aminte visurile. De obicei, in visuri eu nu penetrez o fata, ci doar o fac sa se simta bine, si asta ma excita atat de tare, incat ma face sa ejaculez. E usor sa se opreasca, daca iti "blochezi" dorintele sexuale, cum fac eu. Dar nu zic ca, cateodata nu gasesc patul "ud" de dimineata.
Este ceva normal pentru cineva care nu se masturbeaza (stiu pentru ca si mie mi se intampla). Cu cat te masturbezi mai putin cu atat ai mai putine visuri din astea, si ejaculezi mai putin in somn.
Asa ca este ceva super normal, sa stea linistit ca nu trebuie sa se duca la doctor, la majoritatea ni se intampla

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste polutie nocturna si este absolut normala la varsta lui. Se intampla majoritatii adolescentilor. Nu e cazul sa mearga la emdic sau sa ia vreo masura.

| MenInShadow a răspuns:

P.S- zii sa se masturbeze, pentru ca nu e ceva jenant, si in plus, nu va mai avea aceste "accidente" de 4-5 ori pe saptamana happy funda?

| Plague a răspuns:

E perfect normal; daca vrea sa scape de vise sa se masturbeze din cand in cand, si gata happy. Tuturor ni s-a intamplat tongue

| LuCyAn_4180 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri dar totusi mai am niste nelamuriri cam cand o sa scape de aceasta polutie nocturna pe la ce varsta? sau sa nu mai elimine odata la 4-5 zile sa zicem o data pe luna nu se poate? sau daca isi incepe viata sexuala risca sa ejaculeze dupa putin timp sau nu o sa ejaculeze mai rar ca el ar vrea sa scape de chestia asta ca il jeneaza acum nu stiu ce sa ii zic poate imi spuneti voi multumesc!