| anonim_4396 a întrebat:

am un catelus de 5 saptamani nu stiu exact cat are, dar ieri cand am iesit afara l-am vazut ca se tot agita si nu stiam ce are si cand m-am dus langa el am vazut ca nu mai putea umbla sad pur si simplu incerca sa se ridice sa umble si nu putea crying tremura tot, de mancat mananca dar nu poate umbla crying am senzatia ca nu isi prea poate misca picioarele din spate ca si cand ar fi paralizate..se taraste cum poate si m`i foarte mila de el, am vorbit cu veterinarul dar momentan trebuie sa mai astept pana apare, am tot cautat pe google si chiar nu am gasit de la ce ar putea sa aiba simptomele alea, poate ma puteti ajuta daca v-ati confruntat cu asa ceva sad va rog mult de tot straight face ( si scuzati categoria ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bonjordoking a răspuns:

Este posibil ca noi sa iti dam un raspuns gresit (neintentionat) care poate fi fatal...Iti recomand sa vorbesti cu cineva specializat in domeniu, un medic veterinar, nu acela dupa care trebuie sa astepti, cauta altul sunt multi.Numai bine!

2 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

In primul rand, nu trebuia sa il scoti afara, trebuie sa ii faci niste vaccinuri! Mergi cat de repede poti la un veterinar, daca vrei sa mai ai catelul viu!

| mcdeliric1 a răspuns (pentru perladunarii):

Asa o sa fac, greseala mea a fost ca nu i-am facut vaccin mai demult, catelusul e pichinez si am auzit ca rasa asta nu traieste fara vaccin straight face oricum mersi mult.