| MeritaSaMaiFiuAsa a întrebat:

As dori si eu un regim alimentar pentru a da jos excesul de greutate ( am 70 kg la 14 ani si 164 cm inaltime ), am timp destul dar vreau sa mi se potriveasca rochia de banchet... Recunosc sunt un pic cam lenesa ( nu fac sport ) si va rog sa ma ajutati pentru a slabi atat la coapse cat si la burta. Multumesc!
P.S: Imi puteti recomanda si un tip de miscare (fara inot pentru ca nu exista bazin de inot in orasul meu ). FUNDA ♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci și exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
Și dansul consumă energie!
http://calorii.oneden.com/
Succes.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| RoxanaCC a răspuns:

Fara sport si o dieta echilibrata nu o sa slabesti. Incearca filmuletele de pe youtube cu exercitii iar cu mancarea as spune sa mananci cat mai sanatos (fara chipsuri, fast-food, prajeli, sucuri etc) si o sa slabesti fara sa fie nevoie sa tii o dieta,

| andreea800 a răspuns:

Fai si tu fitness. uite un site eu am slabit 8 kg cu asta :http://www.youtube.com/watch?v=EkzscyvXiwY

| sneaky11 a răspuns:

Singura solutie care o stiu este sa renunti la produsele animale si sa faci miscare.