| sMecki1000 a întrebat:

Astazi ma duceam in bucatarie cand deodata am dat cu picioru de coltu de la canapea si m-a durut tare. M-am uitat ce am acolo si am degetul mic de la piciorul drept rosu tare si pot sa il instramb in dreapta si stanga cam tare zic eu. am incercat sa instramb asa si la degetul mic de la picioru stang si nu se instramba asa de tare... credeti ca poate fi rupt? Daca da, se poate rezolva automat adica sa nu trebuie sa ma duc la doctor. Se reface el singur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Du-te si fa-ti o radiografiehappy si daca nu e umflat si invinetit nu e rupt
e mai flexibil poatehappy

| sMecki1000 explică (pentru Georgiiiiiiiiiiiiii):

Nu e invinetit, nu e umflat deloc insa partea nasoala e ca e rosu in mijlocul degetului... si ma cam doare cand calc pe el.