| ata123 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu torticolis avand gatul intepenit in partea stanga si dureri la muschii cefei pana la omoplat, asta fiind a doua oara cand patesc asa ceva.Astazi la scoala cativa colegi mi.au atras atentia ca am omarul stang mai jos decat cel drept iar gatul stramb in partea stanga.Eu m.am gandit ca este de la torticolis deoarece e prima data cand imi atrage cineva atentia asupra asa ceva, deci ma gandesc ca umerii mei vor fi egali iar gatul drept cand imi va trece, doarece si inca acum mai am ..gatul de lup. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciotori a răspuns:

Nu iti face probleme, se intampla des, si cu umerii, uitate in oglinda si incearca sa-i ti drepti, corecteaza-te in timp ei vor reveni la normal.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai gandit corect. Foloseste un antiinfflamator local si poti lua si un decontracturant muscular (iti va recomanda medicul de familie)

| darrio2007 a răspuns:

Ai dormit cu gatul stramb. Pune pe cineva sa-ti faca un masaj.Va trece in 3-4 zile.

| ata123 explică:

Va multumesc frumos de ajutor happy